Čínská telekomunikační společnost Huawei by mohla uvažovat o převzetí finského výrobce mobilních telefonů Nokia, aby mu pomohla s expanzí na trhu s chytrými telefony. S odvoláním na činitele Huawei to na svém webu uvedl deník Financial Times. Akcie Nokie na trzích v USA na zprávu reagovaly výrazným růstem.

"Zvažujeme tyto druhy akvizic; tato kombinace má možná nějaké synergie, ale záleží to na ochotě Nokie. Jsme otevření," řekl podle deníku šéf jedné z obchodních sekcí Huawei Richard Yu. Finská společnost se ke zprávě podle agentury Reuters bezprostředně nevyjádřila. Naopak viceprezident firmy Huawei pro vnější vztahy Bill Plummer popřel, že by čínský výrobce telefonů měl plány k převzetí Nokie.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se