V Česku vyrostlo v posledních letech několik výzkumných center, bádá se i na univerzitách. Zatímco základnímu výzkumu se podle všeho daří, ten aplikovaný zaostává. Jinými slovy: čeští vědci jen zřídka spolupracují s firmami a nabízejí taková řešení, která by byla uplatnitelná v praxi. Podle kritických slov výzkumníků, zástupců firem i odborníků na zprostředkování výzkumných kapacit pro průmysl, se v Česku stále od porevolučního pádu velkých státních podniků nepodařilo najít systém, který by vyhovoval tržnímu hospodářství. Propasti mezi potřebami průmyslu a nabídkou z akademické sféry se proto přezdívá "údolí smrti".

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se