Porazit trh, to není snadná disciplína. A platí to dvojnásob v momentě, kdy index PX odepíše za jeden měsíc (červen) 8,31 procenta a ztrácejí prakticky všechny zajímavé emise.

Do minusu se propadlo především NWR, které odepsalo 43 procent (za poslední rok je smazáno zhruba 80 procent hodnoty akcie) a ČEZ, který se začervenal o necelých 13 procent.

To, že investice na burze v Praze je spíše pro otrlé investory, dokazuje i investiční hra Portfolio 2013, kterou mezi českými analytiky a makléři zorganizovala byznysová redakce IHNED.cz.

Od ledna sledujeme každý měsíci sedm vzorových investic. Na počátku bylo na každé z nich imaginárních sto tisíc korun, negativní vývoj trhu ale poslal všechna z nich už od začátku do ztrát. Existuje jen jedna výjimka.

Díky dividendovým výnosům se podíval zpět nad původní hladinu zatím jen analytik Komerční banky Josef Němý (jeho strategii najdete níže). Na začátku prázdnin už jsou ale opět všichni v minusu.


Předchozí články najdete zde:


Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář "vlastníka" portfolia a interaktivní grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání investice. Na začátku roku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se