České dráhy v úterý zažily velmi rychlou změnu vedení. Během jednoho zasedání skončilo staré představenstvo v čele s Petrem Žaludou. Bleskově vzniklo nové, které ihned zasedlo a ze svého středu vybralo nového generálního ředitele – tím se stal Dalibor Zelený.

O celou rychlou rošádu se postarali noví členové dozorčí rady, které jmenoval po svém nástupu ministr dopravy Zdeněk Žák. Proti takto rychlému řešení hlasovali tři členové dozorčí rady, kteří zastupují zaměstnance (a ministerstvo je tudíž měnit nemůže). "Chtěli jsme nejprve řešit ekonomiku a až na dalším zasedání příští týden případně měnit vedení. Teď už s tím ale nic dělat nejde," říká předseda Odborového sdružení železničářů a jeden z členů dozorčí rady Jaroslav Pejša.

Co říkáte rychlému průběhu jednání dozorčí rady?

My jako zástupci zaměstnanců (kromě Pejši jsou v devítičlenné dozorčí radě ještě dva odboráři - pozn. red.) jsme chtěli, aby se personální věci řešily až na plánovaném zasedání 5. srpna. Chtěli jsme zatím řešit jenom ekonomiku. Zvítězil ale názor zbytku dozorčí rady, která to chtěla řešit hned. Už se stalo a nyní je načase začít řešit ekonomické záležitosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se