K čemu benefity v dnešní době vlastně slouží? Důvodů k jejich poskytování je více a vždy záleží na strategii a kultuře konkrétní organizace - zda a jak bude benefity poskytovat, případně které.

Jednou ze základních funkcí benefitů je stabilizační faktor, kdy přispívají ke spokojenosti zaměstnanců a jejich setrvání v pracovním poměru.

Můžeme zde mluvit o poděkování pracovníkům za odvedenou práci. Některé benefity mohou fungovat i jako lákadlo pro nové zaměstnance. Mezi ně můžeme například zařadit v současnosti velmi oblíbený benefit firemní školku.

Současně může společnost pomocí benefitů podporovat určité hodnoty a firemní kulturu.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se