Podnikatel Andrej Babiš nalije do své druhé největší chemičky Duslo Šala půl miliardy korun, aby zvýšila o polovinu produkci močoviny.

"Rozšiřujeme, protože umíme prodat větší množství močoviny, než kolik jsme schopni vyrobit," řekl HN Petr Cingr, šéf chemické divize Agrofertu.

Nyní Agrofert podepsal se společností Chemoprojekt jeden z kontraktů na rozšíření Dusla - za zhruba 15 milionů eur (390 milionů korun). "Hodnota se skládá z vypracování projektu, dodávek a montáže včetně najetí a garanční zkoušky," řekl HN šéf Chemoprojektu Tomáš Plachý starší.

"Investice do močoviny se skládá z více kontraktů, celková suma modernizace se pohybuje okolo dvaceti milionů eur," uvedl Cingr. V přepočtu by modernizace měla vyjít na půl miliardy korun. Od podzimu příštího roku má chemička vyrábět denně 900 tun močoviny, nyní je to 600 tun. "Tunu prodáváme zhruba mezi devíti a desíti tisíci korun," uvedl Cingr. Denně tak tržby jen za močovinu, která se na zisku Dusla podílí zhruba patnácti procenty, mohou dosáhnout devíti milionů korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.