Vývoj na burze v Praze bude podle analytiků a makléřů oslovených v anketě HNByznys index i na konci prázdnin ovlivněn zejména událostmi a pohybem akciových trhů v západní Evropě a v USA.

"V nadcházejících týdnech bude doznívat vliv výsledkové sezony, s blížícím se podzimem budou trhy reagovat zejména na vývoj kolem možného ukončení kvantitativního uvolňování v USA," myslí si Rostislav Plíva z Patrie.

Srpnovými vítězi podle něj můžou být akcie Philip Morris a Telefónica. "Domnívám se, že i v nadcházejícím měsíci by se pak investoři měli vyhnout akciím těžební společnosti NWR," doplňuje.

Cenné papíry této těžařské firmy by podle něj mělo držet pod tlakem nepříznivé vnější prostředí. "I když už téměř není moc kam klesat, stále bych u těchto akcií neviděl růstový potenciál," říká k tématu NWR.

Ostatně výhled na vývoj na tomto titulu je v měsíčním pohledu negativní, v půlročním už by ale akcie měly stagnovat. Názor expertů je nicméně nejednoznačný. Našli jsme totiž analytiky, kteří jsou přesvědčeni o propadu i růstu ceny této akcie.

A jaký je tedy půlroční výhled makléře Plívy na klíčové akcie BCPP? Jedna akcie ČEZ by mohla být v lednu za 500 korun, NWR za 16 korun a cenný papír Telefóniky za 300 korun (včetně započtené dividendy).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články