Těžařská společnost NWR prohloubila ztrátu. Ve druhém čtvrtletí se propadla do ztráty 315 milionů eur, což je zhruba trojnásobek očekávání trhu. Akcie NWR, která vlastní černouhelnou firmu OKD, po oznámení výsledků ovšem rostou.

A jak říká v rozhovoru analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka, v některých položkách jsou výsledky společnosti dokonce i lepší. NWR ale musí pokračovat v úsporách, dokončit prodej koksovny, vyřešit problém se ztrátovým dolem Paskov.  

Jak hodnotíte výsledky NWR za druhé čtvrtletí letošního roku? 

Zásadní překvapení je jediné – odpis aktiv ve výši 307 mil. eur. Investoři byli připraveni na to, že odpis přijde, nepočítali s ním nicméně v odhadech výsledků za druhé čtvrtletí. Po očištění o tuto položku jsou výsledky víceméně v souladu s předpoklady, v některých položkách i mírně lepší.

Co se ve výsledcích nejvíc projevilo?

 V meziročním srovnání došlo k výraznému poklesu tržeb, což je způsobeno především propadem cen uhlí. Společnost na tuto situaci reagovala zavedením některých úsporných opatření, která se již v prvním pololetí projevila ve výši cca 60 mil. eur.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se