Německá vláda hospodařila v prvním pololetí s rozpočtovým přebytkem 0,6 procenta hrubého domácího produktu. Výrazně se zvýšily daňové příjmy spolkové vlády, uvedl v pátek spolkový statistický úřad.
Přebytek za pololetí dosáhl v absolutním objemu 8,5 miliardy eur (128 miliard Kč), což bylo mírně nad úrovní kladného salda ve stejném období minulého roku. Tehdy zaznamenalo Německo první pololetní přebytek za více než tři roky.
Vláda získala z daní od ledna do června 321,4 miliardy eur, což je o 3,8 procenta více než před rokem. Pomohla k tomu stabilní zaměstnanost a vyšší mzdy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











