Již květnové oznamování rekordních zisků za předchozí účetní období, předznamenalo, že letos růst počtu cestujících i zisku zpomalí. Nyní ale podle všeho už na začátku období zažil největší evropský nízkonákladový letecký dopravce větší pád, než se očekával. 

Jindy nesmlouvavý a provokující šéf Michael O'Leary musel přiznat, že jeho aerolinky zaznamenaly pokles počtu rezervací i cen letenek pro letošní podzim. A tím pádem buď nesplní vytyčený plán na zisk v minimální hodnotě 570 milionů eur, nebo se bude držet na její spodní hranici. 

Kromě slabé ekonomické kondice evropských obyvatel a nevýhodného kurzu britské libry tu roli sehrála i konkurence v čele s aerolinkami EasyJet, která z rezervací ukousla větší podíl, než bývalo v posledních sezonách zvykem. Britský list The Telegraph tak už na svém webu rozvíjí domněnku, zda jsme svědky změny zákaznických preferencí. Jinými slovy, zda cestující neuposlechli opakovaných výzev samotného O'Learyho, že "pokud se jim nelíbí systém postavený a extra příplatcích, mohou vypadnout".

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se