Jeden z největších obchodů posledních let uzavřela společnost MND z impéria miliardáře Karla Komárka. Ruské státní společnosti Gazprom pronajala na patnáct let 90 procent kapacity plánovaného zásobníku plynu v Dambořicích na jižní Moravě. A to za 290 milionů eur (v přepočtu 7,5 miliardy korun). Z ložiska, které se v zásobník teprve promění, si navíc může Komárkova firma ještě letos vytěžit zbývající plyn za další 3,2 miliardy korun.
"Je to další krok v naší spolupráci s jedním z největších světových hráčů v oblasti těžby a obchodu se zemním plynem," pochvaluje si investiční ředitel MND Miroslav Jestřabík. Další detaily smlouvy s Gazpromem ale s odkazem na mlčenlivost odmítl sdělit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













