Jeden z největších obchodů posledních let uzavřela společnost MND z impéria miliardáře Karla Komárka. Ruské státní společnosti Gazprom pronajala na patnáct let 90 procent kapacity plánovaného zásobníku plynu v Dambořicích na jižní Moravě. A to za 290 milionů eur (v přepočtu 7,5 miliardy korun). Z ložiska, které se v zásobník teprve promění, si navíc může Komárkova firma ještě letos vytěžit zbývající plyn za další 3,2 miliardy korun.

"Je to další krok v naší spolupráci s jedním z největších světových hráčů v oblasti těžby a obchodu se zemním plynem," pochvaluje si investiční ředitel MND Miroslav Jestřabík. Další detaily smlouvy s Gazpromem ale s odkazem na mlčenlivost odmítl sdělit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se