Osobní železniční doprava po loňském rekordním roce pokračuje v mírném růstu. V pololetí se počet osob přepravených vlakem zvýšil o zhruba 900 tisíc, což je meziroční nárůst o jedno procento. Méně naopak cestovali lidé autobusovou dopravou, avšak její přepravní výkony jsou proti železnici dvojnásobné. Vyplývá to z předběžných informací, které zveřejnilo ministerstvo dopravy.
V pololetí autobusy přepravily přes 175 milionů cestujících, z toho více než dvě třetiny na dotovaných linkách. Vlakem jelo 88 milionů lidí. Údaje nezahrnují autobusy městské hromadné dopravy, která má vlastní statistiku a je tradičním rekordmanem v počtu přepravených osob. Vozidla MHD v pololetí přepravila v českých městech zhruba miliardu lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












