Osobní železniční doprava po loňském rekordním roce pokračuje v mírném růstu. V pololetí se počet osob přepravených vlakem zvýšil o zhruba 900 tisíc, což je meziroční nárůst o jedno procento. Méně naopak cestovali lidé autobusovou dopravou, avšak její přepravní výkony jsou proti železnici dvojnásobné. Vyplývá to z předběžných informací, které zveřejnilo ministerstvo dopravy.

V pololetí autobusy přepravily přes 175 milionů cestujících, z toho více než dvě třetiny na dotovaných linkách. Vlakem jelo 88 milionů lidí. Údaje nezahrnují autobusy městské hromadné dopravy, která má vlastní statistiku a je tradičním rekordmanem v počtu přepravených osob. Vozidla MHD v pololetí přepravila v českých městech zhruba miliardu lidí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se