Po letech investicí do ekologizace vkládá ostravská pobočka ocelárny ArcelorMittal peníze do výroby. Miliardu korun utratí za nové zařízení na plynulé odlévání oceli. Cílem modernizace je produkce nových výrobků – kruhových polotovarů. Ty slouží k výrobě bezešvých trubek, které se používají pro těžbu ropy a zemního plynu. Novým specializovaným produktem chce ArcelorMittal bojovat s velkou konkurencí v regionu.

„Když sledujete evropskou poptávku po oceli, tak v roce 2012 byla o třicet procent nižší než v roce 2007. A u našeho typu produktů region, ve kterém operujeme, poptává o padesát procent méně, než je dnešní kapacita. Tato investice nám pomůže dostat se z tohoto regionu s produktem, u kterého není taková konkurence. Budeme ho dodávat na Střední východ,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Hospodářské noviny generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Tapas Rajderkar.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se