Po letech investicí do ekologizace vkládá ostravská pobočka ocelárny ArcelorMittal peníze do výroby. Miliardu korun utratí za nové zařízení na plynulé odlévání oceli. Cílem modernizace je produkce nových výrobků – kruhových polotovarů. Ty slouží k výrobě bezešvých trubek, které se používají pro těžbu ropy a zemního plynu. Novým specializovaným produktem chce ArcelorMittal bojovat s velkou konkurencí v regionu.
„Když sledujete evropskou poptávku po oceli, tak v roce 2012 byla o třicet procent nižší než v roce 2007. A u našeho typu produktů region, ve kterém operujeme, poptává o padesát procent méně, než je dnešní kapacita. Tato investice nám pomůže dostat se z tohoto regionu s produktem, u kterého není taková konkurence. Budeme ho dodávat na Střední východ,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Hospodářské noviny generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Tapas Rajderkar.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









