Měl to být klíčový projekt pro záchranu situace na trhu práce. Projekt Pospolu, na kterém se podílí ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, měl zlepšit a podpořit často kritizovanou chabou spolupráci mezi firmami a středními školami. Jenže o celkovou částku 53 milionů korun, která byla určená na pilotáž projektu, se nakonec nepřihlásilo dost zájemců.

Místo 25 partnerských dvojic – škol a firem – se rozeběhne spolupráce nejspíš pouhých pěti. 

"Ve 20 případech jsme museli zrušit příslušnou část veřejné zakázky," uvedla PR manažerka projektu Lucie Šnajdrová. Buď proto, že se nepřihlásilo dost zájemců, nebo nesplnili požadavky podle zákona o veřejných zakázkách. V některých případech se nepřihlásil ani jeden uchazeč. 

Přitom právě nedostatek propojení školní výuky a praxe ve firmách je jedním z velkých problémů české ekonomiky. Podnikatelé si stále častěji stěžují na nedostatek kvalitně technicky vzdělaných lidí u nás. Výhledy do budoucna přitom nejsou růžové. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.