Necelý měsíc před ohlášením výsledků přiznal polský těžební gigant Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), že třetí čtvrtletí tohoto roku pro něj bylo “velmi slabé“.

"Došlo k velkému propadu cen uhlí," vysvětloval agentuře Reuters šéf JSW Jaroslaw Zagorowski, proč si od tohoto kvartálu slibuje tak nepříznivé výsledky.

Manažeři největšího producenta koksovatelného uhlí v Evropské unii a hlavního konkurenta společnosti NWR ovšem mluví o tom, že situace bude v právě probíhajícím čtvrtletí optimističtější. Už nyní vidí určité zlepšení a nevzdávají tak boj o celoroční ziskovou bilanci.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se