Pokud brněnský investor a jeden z nejúspěšnějších českých byznysmenů Igor Fait dotáhne do konce všechny své současné záměry, bude jeho podpis na moravské metropoli jasně zřetelný. Momentálně se uchází například o jeden z nejvýraznějších brněnských prostorů - výstaviště. 

Dále chce v Žebětíně postavit rezidenční bydlení. A konečně po nedávné rekonstrukci repliky Zemanovy kavárny opravuje další funkcionalistickou stavbu - tentokrát originál - Münzovu vilu. "Až bude vila hotová, zjistím, jestli je dobrá jako místo pro bydlení a zda nebude příliš velká," zvažuje brněnský finančník i možnost, že by se do vily sám nastěhoval.

Zajímáte se o akvizici brněnského výstaviště, které dnes vlastní německá společnost Messe Düsseldorf. Předkupní právo na něj má ale Brno a Jihomoravský kraj. Posunula se vyjednávání koupi areálu?

Nemám žádné oficiální zprávy. Nicméně neoficiálně vím, že jak město Brno, tak Messe Düsseldorf si nechali udělat audit, ze kterého by měla vzejít nějaká cenová představa. Teď je otázka, jestli se ta cenová představa shodne, nebo ne.

Já čekám, jak dopadnou jednání a jestli do nich bude vpuštěn soukromý investor. Můj zájem stále trvá, nicméně s tím nemůžu nic dělat, protože předkupní právo má Brno. A buď Brno předkupní právo uplatní, nebo ho neuplatní a Düsseldorf vyzve jiné investory. Ale rozhodně nad tím teď netrávíme aktivně spoustu času.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se