Chytré brýle Google Glass, nebo hodinky Galaxy Gear od Samsungu jsou jen začátek. Podobná zařízení doplněná o biometrické senzory měřící tělesné funkce se pode Intelu v příštích letech stanou základem jednoho z hlavních odvětví IT. Největší světový výrobce čipů v nich vidí pokračování trendu stále menších a mobilnějších zařízení - od lehkých přenosných ultrabooků, přes mobily a tablety až po jejich prodloužení doslova na ruce, nebo před očima.

Dočkat bychom se tak měli i takzvaného internetu věcí - připojení miliard běžných denně používaných zařízení ke světové síti. Intel si od jeho rozvoje slibuje prodej dalších milionů mobilních čipů a snaží se odpovědět na konkurenci, která mu právě v mobilním světě v posledních letech vyrostla v podobě ARM.

"Naše strategie je jednoduchá: přijměte mobilitu ale bez kompromisů z hlediska výkonu," řekl v úterý na konferenci investiční společnosti Intelu jeho generální ředitel Brian Krzanich s poukazem na nedávno nově představené řady čipů, které mají jeho firmě dobýt dominantní pozice v mobilech, tabletech a hybridních počítačích. A poukazuje přitom na stále rostoucí konektivitu lidí v běžném životě a z toho rostoucí nároky na výpočetní výkon.

Cílem technologického kolosu o sto tisících zaměstnancích je proto dodávat čipy pro všechny články řetězce začínajícího u výkonných serverů v datových centrech až po miniaturní zařízení s malou spotřebou a tedy dlouhou výdrží baterie. Právě pro nositelná zařízení nedávno Intel uvedl nový čip Quark.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se