Sázková kancelář Fortuna si výrazně polepšila. Zvýšila se nejen částka, kterou si v jejích kancelářích lidé vsadili, ale zejména její zisk před odečtením daní, úroků a odpisů.

Za prvních devět měsíců letošního roku vzrostl provozní zisk Fortuny (EBITDA) o 36,2 procenta na 18,1 milionu eur – tedy zhruba 466,5 milionu korun.

Přijaté sázky se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšily o 21,3 procenta na 405,2 milionu eur. Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Působí v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

"Hlavním tahounem naší výkonnosti byl rozmach kurzového sázení po internetu a přes mobil, a to ve všech zemích, kde Fortuna působí. Zůstáváme i nadále optimističtí ohledně vývoje po zbytek roku 2013," komentoval výsledky generální ředitel skupiny Radim Haluza.

Provozní zisk EBITDA ze sportovního sázení vzrostl o 9,7 procenta na 18,4 milionu eur. Provozní ztráta z loterií se snížila na 300 tisíc eur z 3,5 milionu eur před rokem.

Přijaté sázky u sportovního sázení se meziročně zvýšily o 23,1 procenta na 394,1 milionu eur. U loterie firma za prvních devět měsíců roku přijala sázky za 11,1 milionu eur.

S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.