Insolvenční správkyně bývalé farmy Bolka Polívky Petra Hýsková podala v poslední možný den k soudu návrh na vyhlášení osobního bankrotu herce Boleslava Polívky. Udělala to proto, že herec v minulých měsících úmyslně snižoval majetkovou hodnotu farmy, a kvůli ochraně věřitelů.

"Udělala jsem to z opatrnosti," řekla Hýsková. O návrhu informovala MF Dnes.

Polívkův právník Miroslav Bartoň prohlásil, že Hýsková uvádí nepravdivé údaje a hodlá po ní požadovat náhradu škody. Polívka se k farmě vůbec veřejně nevyjadřuje.

Hýsková podáním návrhu na osobní bankrot vyhodnotila situaci, když zjistila, že Polívka si vyplácel odměny z tržeb farmy, přestože byla ve ztrátě. Také nejprve zastavil pozemky kolem farmy, které následně prodal příteli Alexandru Seidlovi, čímž podle správkyně snižoval hodnotu majetkové podstaty.

"Dále zcizil nebo zatížil svůj osobní majetek. Například zastavil svůj obchodní podíl v brněnském Divadle Bolka Polívky. A já se tážu proč. Musela jsem přistoupit k návrhu na osobní bankrot," vysvětlila Hýsková.

Návrh podala po vlastním uvážení, aniž by ji k němu tlačil některý z věřitelů. Za farmou totiž zůstaly pohledávky přes 50 milionů korun, zatímco farmu se podařilo vydražit v říjnu za 15 milionů.

"Musela jsem jednat bez emocí, přestože si pana Polívky jako umělce velmi vážím," řekla Hýsková.

Návrh nyní leží na stole středočeského krajského soudu v Praze, protože Polívka má trvalé bydliště v Průhonicích. Nicméně je pravděpodobné, že po výzvě pražského soudu skončí záležitost v Brně, kde se případ řeší od začátku. "Ať rozhodne soud jakkoli, budu vědět, že jsem udělala, co jsem udělat měla," doplnila Hýsková.

Návrh na insolvenci padl již před rokem, podala ji stavební firma Kaláb. Polívka neuhradil faktury za práce na dostavbě hotelu a stavbě wellness centra, na což dostal evropskou dotaci. Věřitelem se tak stala i Regionální rada soudržnosti Jihovýchod, která poskytla mnohamilionovou dotaci. Do konkurzu poslal farmu soud v dubnu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist