Výrobce trabantů, společnost Sachsenring, jen tak něco nezlomí. Cvikovský podnik s 55letou historií je už potřetí v insolvenci, přesto stále věří v obrat.
Bývalá východoněmecká chlouba automobilismu poprvé zkrachovala hned po pádu režimu v roce 1990. Výrobu se ale podařilo o pár let později obnovit. V roce 2002 si dal Sachsenring "insolvenční repete". Z mrtvých vstal o čtyři roky později, když ho koupila lipská skupina HQM. Jenže ani té se nepodařilo držet podnik v zisku.
Minulý týden tak Sachsenring, ve kterém pracuje téměř 300 lidí, skončil v insolvenci znovu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













