Výrobce trabantů, společnost Sachsenring, jen tak něco nezlomí. Cvikovský podnik s 55letou historií je už potřetí v insolvenci, přesto stále věří v obrat. 

Bývalá východoněmecká chlouba automobilismu poprvé zkrachovala hned po pádu režimu v roce 1990. Výrobu se ale podařilo o pár let později obnovit. V roce 2002 si dal Sachsenring "insolvenční repete". Z mrtvých vstal o čtyři roky později, když ho koupila lipská skupina HQM. Jenže ani té se nepodařilo držet podnik v zisku. 

Minulý týden tak Sachsenring, ve kterém pracuje téměř 300 lidí, skončil v insolvenci znovu. 

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se