Kontrakt za téměř tři čtvrtě miliardy korun uzavřela s ČEZ francouzská společnost Alstom. V jeho rámci se pustí do modernizace elektrárny v Mělníku, která zásobuje elektřinou a teplem Prahu a její okolí. Projekt přispěje k výraznému snížení emisí oxidu dusíku až o šedesát procent.
"S ohledem na blížící se termín platnosti sníženého limitu pro emise se jedná o další kontrakt podobného typu, který bude naše společnost v České republice realizovat," uvedl prezident společnosti Alstom Petr Brzezina.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














