Kontrakt za téměř tři čtvrtě miliardy korun uzavřela s ČEZ francouzská společnost Alstom. V jeho rámci se pustí do modernizace elektrárny v Mělníku, která zásobuje elektřinou a teplem Prahu a její okolí. Projekt přispěje k výraznému snížení emisí oxidu dusíku až o šedesát procent.

"S ohledem na blížící se termín platnosti sníženého limitu pro emise se jedná o další kontrakt podobného typu, který bude naše společnost v České republice realizovat," uvedl prezident společnosti Alstom Petr Brzezina.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se