Developeři loni v Praze prodali celkem 5015 nových bytů, což je meziročně o 24,9 procenta více. Jde o nejlepší výsledek od krizového roku 2008. Vyplývá to z předběžných údajů společnosti Ekospol.

Podle developera, který celkové prodeje bytů v hlavním městě monitoruje, se jen v posledním čtvrtletí prodalo 1551 nových bytů.

Generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec to připisuje dlouhodobě nízkým a stabilním úrokům u hypoték. "Vliv na dosud rekordní výsledky měla také neustále doplňovaná nabídka bytů v takzvaných superlevných projektech (do 45 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH), kde se realizuje většina skutečné poptávky," poznamenal.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se