Developeři loni v Praze prodali celkem 5015 nových bytů, což je meziročně o 24,9 procenta více. Jde o nejlepší výsledek od krizového roku 2008. Vyplývá to z předběžných údajů společnosti Ekospol.
Podle developera, který celkové prodeje bytů v hlavním městě monitoruje, se jen v posledním čtvrtletí prodalo 1551 nových bytů.
Generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec to připisuje dlouhodobě nízkým a stabilním úrokům u hypoték. "Vliv na dosud rekordní výsledky měla také neustále doplňovaná nabídka bytů v takzvaných superlevných projektech (do 45 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH), kde se realizuje většina skutečné poptávky," poznamenal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













