Společnost Moravské naftové doly ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka vstupuje na trh obchodu s plynem pro domácnosti. Společnost se chce stát jedním z největších hráčů na trhu, do tří let plánuje získat 200 000 odběrných míst.

MND, která je největší těžební společností ropy a plynu v Česku, dosud nabízela plyn jen velkoodběratelům. Nyní se obrací na domácnosti s novou nabídkou pod obchodním sdělením "plyn z první ruky".

Z celkových 2,8 milionu odběrných míst domácnosti představují 2,6 milionu. "V prvním roce chceme získat minimálně 20 000 zákazníků," uvedl šéf MND Prodej Ludvík Baleka.

Do tří let firma očekává tržby z prodeje plynu přes miliardu korun. "Samozřejmě počítáme, že to bude pro nás ziskový byznys," dodal mluvčí Dan Plovajko.

Firma chce nový produkt nabízet prostřednictvím zákaznické linky a na internetu. Kamenná pobočka bude k dispozici v hodonínské centrále a do budoucna společnost nevylučuje ani spolupráci s distribuční sítí Sazky nebo CK Fischer.

Firma tvrdí, že typická domácnost při přechodu k MND může ročně ušetřit téměř 7000 korun. "Máme stoletou tradici těžby ropy a zemního plynu. Díky vlastní těžbě zemního plynu plně kontrolujeme jeho cenu a tak můžeme našim klientům garantovat dlouhodobě výhodné ceny," uvedl člen představenstva Miroslav Jestřabík.

Na internetových stránkách firma podrobněji informuje o cenových úsporách ve srovnání s jinými dodavateli. Například domácnost, která topí plynem v rodinném domě v Praze, tak při spotřebě 25 MWh proti tarifu Standard Pražské plynárenské údajně ušetří 2634 Kč za rok.

Pokud domácnost na plynu vaří, tak při spotřebě 1,5 MWh proti tarifu Standard Pražské plynárenské 2014 prý ušetří přes 1000 Kč za rok. Při spotřebě 33 MWh firma odhaduje úsporu i proti tarifům Standard od RWE, Plyn FIX24 od společnosti ČEZ, Garance 2014 od Bohemia Energy či Standard od E.ON.

Společnost chce nabízet jediný tarif pro všechny typy odběratelů. Smlouvy mají být na dobu neurčitou, vypověditelné bez jakýchkoliv sankcí a poplatků. Zákazníci se prý nemusí obávat nátlakového podomního prodeje ani nejasných smluvních formulací.

V Česku má podle odhadů operátora OTE mezi obchodníky největší podíl RWE, a to 57 procent. Pražská plynárenská disponuje podílem 15 procent a ČEZ Prodej má 11 procent. Na Bohemia Energy připadá sedm procent a E.ON šest procent. Ostatní dodavatelé podle OTE obchodují s celkovým podílem zhruba čtyři procenta. Podle MND je na českém trhu nyní přes třicet dodavatelů.

Moravské naftové doly jsou největší těžební společností ropy a zemního plynu v zemi. Nabízí druhou největší skladovací kapacitu v ČR. Firma podniká i v dalších odvětvích, patří jí například společnosti Sazka, CK Fischer a informační linky 1188.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist