Měla to být cesta, jak by v Česku mohla vzniknout firma blížící se svým významem Facebooku či Googlu. Alespoň tak prezentoval bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba ambiciózní projekt státního fondu na podporu začínajících firem.

S jeho pomocí se měly spoluinvestovat veřejné a evropské peníze do nadějných začínajících českých podniků. Kvůli průtahům na straně ministerstva a zaseknutí celého případu kvůli stížnosti na antimonopolní úřad z něj ale nakonec zcela sejde.

Podle zdrojů Hospodářských novin je ukončení projektu téměř jisté. Ministerstvo zatím nechce celou věc přímo komentovat, stanovisko by prý mělo být vydáno v polovině února. „Nový ministr Mládek pravděpodobně nechce, aby jedním z jeho prvních kroků bylo zaříznutí seed fondu,“ uvedl pro HN člověk blízký celému projektu.

Podle informací HN rozhodne antimonopolní úřad s největší pravděpodobností již podruhé proti ministerstvu. Zamítavé rozhodnutí proti odvolání úředníků by měl vydat během měsíce. V tu dobu už bude jasné, že se čerpání evropských dotací nedá stihnout a celý projekt definitivně skončí. Všechny peníze z EU se totiž musí rozdělit do konce roku 2015, a projekt se proto měl původně rozjet již v létě 2012.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.