Projekt v Brně je mrtvý. Necítíme se tu vítáni. Ostrými výroky reagovali zástupci Amazonu a developera CTP na odmítavé stanovisko Brna. Tamní zastupitelé po několikahodinových jednáních v pátek večer stavbu distribučního centra Amazonu totiž zamítli. 

Ale co vypadalo jako jasný konec, nyní opět není tak jednoznačné. A snaha Brna vydělat na příchodu Amazonu co nejvíc může pokračovat dál. 

Developer CTP, který má halu americké společnosti u Brna stavět, chce nakonec v jednáních ještě pokračovat. Projekt je totiž z velké části už přichystaný, proto chce CTP podle jejího regionálního ředitele Tomáše Budaře projekt na Moravě udržet. Tento týden proto ještě jednou osloví zastupitelstvo Brna. 

"Máme velkou část pozemků koupenou a prakticky hotovou projektovou dokumentaci, snad se přeci jen ještě představitelé města chytnou za nos. Záleží na nich, zda budou chtít jednat," uvedl k tomu Budař.

Zároveň ale společnost prověří jiné lokality, které by Amazonu nabídla. Ve hře je Slovensko a Rakousko, teoreticky i Ostrava, která se už dřív o investici zajímala. 

Na Slovensku vedle toho doufají, že by Amazon vytvořil své distribuční centrum se zhruba dvěma tisíci pracovními místy v Malackách nedaleko Bratislavy. Jak píše na svém webu Sme.sk, právě Malacky jsou údajně záložním plánem pro Amazon. 

Zda a případně jak by případný přesun investice na Slovensko ovlivnil plánovaný druhý sklad Amazonu u Prahy, není zatím jasné. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.