Zatímco západní část Ukrajiny by se přimkla k Evropské unii, a byznys zahraničních firem by tak byl jednodušší, obchodování s východní, proruskou částí by zůstalo nejspíše zatíženo bariérami. Kde tedy mají největší zájmy české podniky?

Větší část českých zakázek a projektů se nyní odehrává na západě. Například společnost Ekotechnik Czech staví solární elektrárny v Chmelnycké, Černihovské a Zakarpatské oblasti.

Ve městě Solomonovo poblíž hranic se Slovenskem montuje své vozy Škoda Auto. Ve volyňském městě Luck v továrně na trolejbusy Bogdan odebírají elektrické vybavení od českých firem Cegelec a Pragoimex. O velkých stavebních zakázkách v Kyjevě vyjednává společnost PSJ.

Český byznys ve východní části Ukrajiny je zatím menší. Ve východoukrajinském Doněcku například podepsala loni smlouvy na dodávky pro těžařské a energetické firmy za desítky milionů eur brněnská strojírenská společnost Alta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.