Generálním ředitelem dopravní společnosti Arriva Česká republika se od začátku března stal bývalý manažer rozvoje Veolia Transport Daniel Adamka (36). Ve funkci nahradí Radima Nováka, který se vloni v prosinci stal šéfem Arrivy pro region střední a východní Evropy. 

Adamka bude odpovídat za řízení autobusové a železniční dopravy ve všech společnostech patřících do skupiny Arriva ČR. Společnost Veolia Transport, ze které Adamka pochází, koupila mateřská firma Arrivy - Deutsche Bahn (DB) v polovině minulého roku. Kromě ní firma vlastní další tuzemské dopravce, jako jsou Transcentrum Bus, Osnado, Bosak Bus, vlastní železniční divize Arriva vlaky.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Po integraci všech společností jsou mými dalšími prioritami rozvoj železniční dopravy a účast ve výběrových řízeních. Máme jedinečnou možnost využít silného mezinárodního know-how, díky kterému budeme nabízet nové služby pro cestující i optimální dopravní řešení pro zadavatele dopravy ve městech i regionech," říká Daniel Adamka.

"Daniel měl klíčovou roli při růstu skupiny a rozvoji nových služeb v České republice. Jsem si jistý, že nadále posílí naši pozici, kterou jsme si na trhu v České republice vybudovali," okomentoval svého nástupce Radim Novák.

Arriva v České republice provozuje téměř 2000 autobusů a pět vlaků a zaměstnává přes 3200 lidí. Celkový obrat skupiny převyšuje čtyři miliardy korun.

Původně britská společnost se sídlem v Sunderlandu je dceřinou společností německých drah a zajišťuje regionální dopravu mimo území Německa. Celkem působí ve 14 evropských zemích a zaměstnává 56 tisíc zaměstnanců.

FOTO První den nového železničního dopravce Arriva v ČR:

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist