Veletržnictví v Česku nezažívá dobré období. Několik let byla například česká jednička v oboru - Veletrhy Brno - ve výrazné ztrátě. Loni a předloni se sice dostala do černých čísel, ale pomohly k tomu především prodeje majetku a výrazné personální úspory. To, že situace není dobrá, dokazuje například letošní zrušení jedné z největších akcí v kalendáři - Autosalonu.

Naproti tomu elektrotechnický veletrh Amper letos oproti loňsku vyrostl jak v počtu vystavovatelů, tak návštěvníků. Den před jeho ukončením to v rozhovoru pro IHNED.cz řekl Jiří Šviga, generální ředitel firmy Terinvest, která veletrh v prostorách brněnského výstaviště pořádá.

Důvodem je podle něj fakt, že se stále rozvíjí a roste obor, kterému se Amper věnuje - tedy elektrotechnika. Růstu také podle Švigy pomohlo přestěhování právě do areálu brněnského výstaviště.

Jaké jsou výsledky letošního veletrhu Amper z hlediska pořadatelství?

Jsem velmi spokojen. Amper má pořád možnosti růstu. Proto i letos, co se týče plochy a počtu vystavovatelů, narostl o 2 procenta. Přijelo na 630 firem.

Kam až si myslíte, že to může narůst?

Do čtyř let bychom chtěli, aby u nás vystavovalo tisíc firem. To podle mě odpovídá situaci na trhu.

Vývoj je totiž pořád pozitivní. Hodně nám pomohl přechod z Prahy do Brna na největší a nejlepší české výstaviště. Nadnárodní firmy se sem nebojí pozvat své generální ředitele. Má i dobrou polohu ve středu Československa. Je tu asi padesát firem ze Slovenska, potom rakouské, německé a polské.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se