Komodity mají za sebou už třetí úspěšný týden, vyvíjely se tak naprosto odlišně od klesajících akciových trhů. Nahoru je přitom táhl hlavně slabší dolar, holubičí postoj amerického Fedu a také obavy spojené s geopolitickým vývojem a počasím.
Zisků se proto dočkaly všechny sektory - zejména pak průmyslové kovy. A zdaleka nejvíce se dařilo niklu a hliníku. Energetický sektor těžil z vývoje cen benzinu a americké ropy WTI, zatímco zemědělský sektor získal důležitou podporu v podobě růstu cen kávy.
Komoditní index DJ-UBS, který se bude od 1. července nově jmenovat Bloomberg Commodity Index, v uplynulém týdnu vystoupal o 1,4 procenta, čímž dosáhl ročního maxima.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








