Komodity mají za sebou už třetí úspěšný týden, vyvíjely se tak naprosto odlišně od klesajících akciových trhů. Nahoru je přitom táhl hlavně slabší dolar, holubičí postoj amerického Fedu a také obavy spojené s geopolitickým vývojem a počasím.

Zisků se proto dočkaly všechny sektory - zejména pak průmyslové kovy. A zdaleka nejvíce se dařilo niklu a hliníku. Energetický sektor těžil z vývoje cen benzinu a americké ropy WTI, zatímco zemědělský sektor získal důležitou podporu v podobě růstu cen kávy.

Komoditní index DJ-UBS, který se bude od 1. července nově jmenovat Bloomberg Commodity Index, v uplynulém týdnu vystoupal o 1,4 procenta, čímž dosáhl ročního maxima.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se