Strojírenská firma Vítkovice a. s., která patří do největší tuzemské strojírenské skupiny Vítkovice Holding, dosáhla loni zisku 626 milionů korun. Je to o 145 milionů, tedy o 30 procent, více než před rokem.

Tržby měla firma zhruba stejné, v roce 2012 to bylo 2,048 miliardy korun, loni 1,995 miliardy. Společnost to uvedla v pozvánce na řádnou valnou hromadu.

Vítkovice a. s. jsou jádrem původní struktury holdingu a zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro celé seskupení. Konsolidovaný čistý zisk Vítkovic loni klesl o 204 miliony, téměř o 48 procent, na 223 milionů korun.

Tržby jim ale vzrostly o 4,37 miliardy (32,5 procenta) na 17,81 miliardy korun. Do konsolidačního celku kromě mateřské firmy patří například společnosti Vítkovice Heavy Machinery, Vítkovice Power Engineering nebo Vítkovice Hammering.

Vítkovice a. s. zaměstnávají zhruba 100 lidí. Celá strojírenská skupina vystupuje pod značkou Vítkovice Machinery Group, zastřešuje ji Vítkovice Holding. Skupinu tvoří firmy s ročním obratem přes 25 miliard korun. Holding včetně zahraničních dceřiných společností zaměstnává 8500 lidí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist