Spolu s klesajícími zisky Telefóniky míří směrem dolů i výše dividend pro její akcionáře. Představenstvo firmy v pondělí navrhlo výplatu osmnácti korun za akcii.

To je o dvě koruny nižší částka než loni. A například v porovnání s výplatou za rok 2010 je to dokonce jen necelá polovina.

"Tento návrh bude předmětem hlasování na řádné valné hromadě společnosti v červnu, kde budou akcionáři rozhodovat o jeho přijetí," řekl k dividendám za loňský rok mluvčí Telefóniky Hany Farghali.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se