Jedna z největších záložen v zemi se rozhodla bránit proti krokům České národní banky. Kampelička WPB – s jedenácti tisíci klienty – zažalovala ČNB u Obvodního soudu pro Prahu 1.
Její právníci požadují zaplacení více než 1,6 miliardy korun. K Evropské komisi pak firma podala stížnost na Českou republiku a žádá zahájení správního řízení.
WPB takto postupuje kvůli údajné škodě, kterou jí způsobila dvě opatření centrálních bankéřů. Ti nejdříve loni v květnu pozastavili kampeličce možnost přijímat nové vklady a poskytovat úvěry. Letos v dubnu pak přijali předběžné opatření, kterým WPB nepravomocně odebrali licenci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









