Jedna z největších záložen v zemi se rozhodla bránit proti krokům České národní banky. Kampelička WPB – s jedenácti tisíci klienty – zažalovala ČNB u Obvodního soudu pro Prahu 1.

Její právníci požadují zaplacení více než 1,6 miliardy korun. K Evropské komisi pak firma podala stížnost na Českou republiku a žádá zahájení správního řízení.

WPB takto postupuje kvůli údajné škodě, kterou jí způsobila dvě opatření centrálních bankéřů. Ti nejdříve loni v květnu pozastavili kampeličce možnost přijímat nové vklady a poskytovat úvěry. Letos v dubnu pak přijali předběžné opatření, kterým WPB nepravomocně odebrali licenci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se