Čeští operátoři přiznali, ze vyjednávají o společném postupu při stavbě nových mobilních sítí.
Pokud propojí i ty stávající, měli by mít všichni zákazníci v Česku prakticky stejné pokrytí mobilním signálem. Dovolají se a připojí k internetu tedy i tam, kde mají dnes signál jenom klienti konkurence.
Potvrzují se tak informace, které přinesl iHNED.cz minulý týden a které operátoři oficiálně popírali kvůli uzavřené dohodě o mlčenlivosti.
Vodafone dokonce rozeslal zaměstnancům e-mail, ve kterém jeho šéf Balesh Sharma tvrdí, že se sice "v médiích objeví články o třícestném sdílení mobilních sítí" ale "Vodafone se žádných obchodních jednání o třícestném sdílení neúčastní." Operátor nyní trvá na tom, že probíhající jednání nejsou ještě "obchodní" a nemusí skončit dohodou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









