Čeští operátoři přiznali, ze vyjednávají o společném postupu při stavbě nových mobilních sítí.

Pokud propojí i ty stávající, měli by mít všichni zákazníci v Česku prakticky stejné pokrytí mobilním signálem. Dovolají se a připojí k internetu tedy i tam, kde mají dnes signál jenom klienti konkurence.

Potvrzují se tak informace, které přinesl iHNED.cz minulý týden a které operátoři oficiálně popírali kvůli uzavřené dohodě o mlčenlivosti.

Vodafone dokonce rozeslal zaměstnancům e-mail, ve kterém jeho šéf Balesh Sharma tvrdí, že se sice "v médiích objeví články o třícestném sdílení mobilních sítí" ale "Vodafone se žádných obchodních jednání o třícestném sdílení neúčastní." Operátor nyní trvá na tom, že probíhající jednání nejsou ještě "obchodní" a nemusí skončit dohodou.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se