Investiční společnost Penta prodala po roce vyjednávání síť zverimexů PetCenter, kterou získala v roce 2008 nákupem německé firmy Gimborn – výrobce krmiv a doplňků pro domácí zvířata.
Jak potvrdil mluvčí Penty Martin Danko, novým majitelem řetězce s ročním obratem přes 700 milionů korun se stal bývalý investiční manažer Penty Vladimír Pelán.
"Penta prodala svůj stoprocentní vlastnický podíl společnosti MVM Invest," uvedla Penta. Ta podle veřejně dostupných údajů patří právě Pelánovi, který z Penty odešel v roce 2008. Danko odmítl sdělit, za kolik Penta řetězec prodala. Uvedl pouze, že z hlediska byznysu firmy jde o malou transakci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













