O firmě MobilEye, která v pátek pod značkou MBLY vstoupila na newyorskou burzu, většina Čechů asi nikdy neslyšela. Její produkt ale mnozí z nich několikrát denně používají. Aniž by o tom věděli. Společnost totiž vyvíjí asistenční systémy pro řidiče a v řádu několika let chce představit také software autonomního vozidla bez řidiče.

Stávající technologii firmy nazvanou EyeQ čip, která identifikuje překážky na silnici a řidiče na ně upozorní, odebírá velká část z nejvýznamnějších automobilek světa. Například koncerny a značky Audi, BMW, Chrysler, General Motors, Ford, Honda, Nissan nebo Tesla. Na burzu v New Yorku tak 1. srpna vstupuje jedna z největších technologických firem z Izraele za poslední roky.

Více než minulost i současnost ale investory zajímá budoucnost. A i ta je poutavá: MobilEye je jedním z největších hráčů ve vývoji softwaru autonomních vozidel. Tedy sektoru, který mnozí považují za dopravu budoucnosti a kde je zatím hodně vidět internetový gigant Google, který na konci května prototyp auta, jež se řídí samo, představil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se