Simona Hornochová téměř dvacet let radila českým firmám a podnikatelům, jak platit daně, resp. jak neplatit víc, než je nutné. Jako náměstkyně ministra financí teď vymýšlí, jak zabavit peníze či majetek těm, kteří oficiálně vydělávají málo a vedle toho si pořizují drahá auta, luxusní domy či podíly ve firmách za desítky nebo stovky milionů.

"Přikláním se k tomu, aby odčerpávání nelegálně nabytého majetku probíhalo nikoli zdaněním, ale formou zvláštního soudního řízení," vysvětluje jednačtyřicetiletá ekonomka.

Její tým spolu s kolegy z ministerstva spravedlnosti sepsal o prokazování původu majetku analýzu, kterou minulý týden začala už projednávat vláda. Ta také nakonec rozhodne, kterou cestou se půjde.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se