Pro stavbu nového domu nyní potřebují investoři získat územní rozhodnutí a následně stavební povolení. Pokud půjde vše podle plánu, napřesrok jim bude stačit jen jedno povolení. Počítá s tím novela stavebního zákona, kterou chce ministerstvo pro místní rozvoj poslat do sněmovny příští rok. 

Současný stav je podle resortu administrativně náročný. Úprava zákona má být přínosná pro obce, ale hlavně pro stavebníky. „Nyní děláme přípravné práce, byli bychom rádi, aby novela zákona platila od ledna 2016,“ řekla ředitelka odboru stavebního řádu Marcela Pavlová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se