Automobilka Škoda Auto chce kvůli výrobě třetí generace Fabie přijmout v následujících měsících do svého závodu v Mladé Boleslavi asi 800 zaměstnanců. Noví zaměstnanci budou pracovat v oblasti montáže, svařovny a logistiky, uvedl ve středu mluvčí Škody Auto Jozef Baláž.
Nová Fabia se v Mladé Boleslavi začne vyrábět už v posledních srpnových dnech, výstavní premiéru bude mít na pařížském autosalonu 2. října.
"Část nových zaměstnanců chceme získat ze současného agenturního personálu, většinu však z externích zdrojů," řekl Baláž.
Automobilka nyní v Mladé Boleslavi zaměstnává asi 19,5 tisíce lidí, průměrná hrubá mzda na dělnických pozicích je tam přibližně 34 tisíc korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













