Ani jednou nezměnilo zaměstnání v posledních čtyřech letech 42 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS). Dalších 27 procent oslovených respondentů vystřídalo zaměstnavatele ve sledovaném období pouze jednou.

"Češi jsou relativně stálými zaměstnanci, za poslední čtyři roky změnila zaměstnání více než jednou pouze necelá třetina v průzkumu oslovených kandidátů. V průměru jedenkrát ročně změnilo zaměstnavatele pouze pět procent z nich," říká Jaroslava Rézlerová, prezidentka APPS.

O průzkumu:

Průzkumu APPS probíhal na vzorku 1642 kandidátů, kteří uvažovali o změně zaměstnání v průběhu července a srpna 2014.

Respondentů byla položena otázka, kolikrát v posledních čtyřech letech vystřídali zaměstnavatele a co je pro ně nejčastějším a nejdůležitějším důvodem pro změnu zaměstnání.

Nejméně často mění zaměstnání lidé z Moravskoslezského kraje. Za poslední čtyři roky setrvala u jednoho zaměstnavatele polovina z oslovených, čtvrtina z nich pak změnila zaměstnavatele pouze jednou. Tři a více zaměstnavatelů vystřídala přibližně desetina Slezanů.

Největší fluktuace zaměstnanců je v Praze, což souvisí s většími pracovními příležitostmi. Přesto v průměru jednou do roka mění zaměstnavatele pouze tři procenta Pražanů.

Důvody pro změnu zaměstnavatele

Pro více než čtvrtinu (26 %) respondentů jsou nejsilnějším motivačním faktorem ke změně zaměstnavatele lepší platové podmínky. Průměr přesahují lidé se základním vzděláním (35 %) a vyučení (32 %). Vysokoškoláci by kvůli platu měnili zaměstnavatele ve 24 procentech případů. Nejméně ze všech věkových skupin je plat důležitý pro pracující starších padesáti let (22 %).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.