Devět z deseti českých firem hodlá v příštích letech více investovat do inovací a výzkumu. Zároveň jim však vadí, že se nevyznají v tom, co jim finanční úřad uzná jako náklad, a chybí jim i pestřejší nabídka možností, jak výzkumné aktivity s pomocí státu zaplatit. Údaje vyplývají z průzkumu mezi šedesátkou českých inovačních firem, který vypracovala společnost Deloitte, a HN mají k dispozici výsledky.

Ochota firem pustit se do zlepšování a vývoje je dobrou zprávou pro vládu, která chce v dalších letech do stejné oblasti masivněji investovat. Jen z evropských dotací sem nasměruje 120 miliard korun, a půjde tak o třetí největší dotační program v Česku. Vláda však nejdříve bude muset firmám pořádně vysvětlit, co jim nabízí a co za to očekává. Z průzkumu totiž vyplývá, že podnikatelé příliš nevědí, co mohou využívat, případně si netroufají na náročné papírování.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se