Čtvrtým členem představenstva Českých drah se stal šéf dceřiné společnosti Dílny pro opravy vozidel (DPOV) v Přerově František Bureš. S platností od čtvrtka jej do vrcholného vedení státního dopravce zvolila dozorčí rada společnosti, oznámily České dráhy. Bureš se bude ve vedení ČD zabývat problematikou opravárenství. Poslední volné místo pátého člena představenstva ve čtvrtek dozorčí orgán neobsadil.

"Považuji volbu Františka Bureše za dobrou, pro vedení národního dopravce bude rozhodně přínosem. Pracoval v několika významných firmách doma i v zahraničí. Působil například ve Škoda Holding Plzeň nebo ALSTOM France.

Navíc je to člověk zevnitř Skupiny ČD," uvedl předseda dozorčí rady a náměstek ministra dopravy Milan Feranec. Pátého člena představenstva by měla rada zvolit na některém z příštích zasedání.

O rozšíření tříčlenného představenstva ČD na pětičlenné rozhodl začátkem měsíce řídící výbor, který v ČD zastupuje vlastníka, jímž je stát.

Podle předsedy řídícího výboru a druhého z náměstků šéfa dopravního resortu Karla Dobeše má rozšíření počtu členů představenstva posílit manažerský tým dopravce a připravit jej na budoucí důležité úkoly. Mezi nimi uvedl například udržení ratingu ČD v investičním pásmu, snížení zadlužení nebo převod nádraží na Správu železniční dopravní cesty.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist