Český ministr financí Andrej Babiš, který se narodil v Bratislavě, si podle časopisu Forbes stále drží pozici nejbohatšího Slováka.

Babiš coby majitel skupiny Agrofert a šéf politického hnutí ANO disponuje podle nejnovějšího vydání slovenské edice časopisu majetkem za 2,04 miliardy eur (zhruba 57 miliard korun). Loni to bylo 1,54 miliardy eur.

V podobném žebříčku, který v září zveřejnila česká mutace časopisu, skončil Babiš na druhém místě za vlastníkem investiční skupiny PPF Petrem Kellnerem. Jeho majetek vyčíslil Forbes na 202 miliard korun.

Ve srovnání s loňskem nedošlo v hodnocení nejbohatších Slováků ke změně ani na dalších dvou místech.

Za Andrejem Babišem se udržel Ivan Chrenko z developerské společnosti HB Reavis, která podniká nejen na Slovensku, ale i v Česku a dalších zemích. Chrenkův majetek Forbes odhadl na 650 milionů eur. Za ním skončil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem za půl miliardy eur.

Hodnotu majetku deseti nejbohatších Slováků Forbes odhadl na 5,6 miliardy eur.

"Oproti minulému roku se majetek horní slovenské desítky zvýšil o téměř pětinu. Hlavním důvodem je, že Agrofertu Andreje Babiše se daří, ale nezaostávají ani ostatní společnosti," uvedl šéfredaktor časopisu Forbes Slovensko Juraj Porubský.

Do první desítky nejbohatších Slováků se kromě toho dostali například spoluzakladatel Penty Martin Kúšik, který finanční skupinu opustil, zástupci finanční skupiny J&T Jozef a Patrik Tkáčovi a Ivan Jakabovič či zakladatelé antivirové společnosti Eset Miroslav Trnka, Peter Paško a Rudolf Hrubý. Žebříček uzavřel Viliam Pančík z HB Reavis.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist