Týden na podporu podnikání se v listopadu vrátil do České republiky a 150 dalších zemí celého světa. Do letošního tuzemského ročníku se zapojilo 33 partnerů a bylo uspořádáno na 86 událostí. Jednou z jich byla i volba deseti nejnadějnějších českých mladých firem. 

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Ta se odehrála během slavnostní večeře ve Ville Richter. Nejzajímavější projekty vybrala při pitchingu ze stovky nominovaných odborná česko-německá porota. Nejnadějnější společností letošního roku se stal projekt Liftago. Jeho tvůrci vyvinuli mobilní aplikaci, která zájemcům dokáže zobrazit na základě lokace pomocí GPS seznam taxikářů, kteří jsou právě v okolí. Přes tuto aplikaci je možné si taxikáře i objednat, sledovat jeho polohu, ohodnotit ho a zaplatit za cestu bezhotovostně. 

Top 10 start-upů

1. Liftago (www.liftago.com) 


2. Investiční aukce (www.investaukce.cz)

 
3. Contiqua (www.contiqua.co) 


4. AtomTrace (www.atomtrace.com) 


5. PhoneX (www.phone-x.net) 


6. RoboDrone (www.robodrone.com) 


7. Jobote (www.jobote.com) 


8. Gravelli (www.gravelli.com) 


9. Sewio (www.sewio.net) 


10. Advamat (www.advamat.cz) 

Najdi si svého taxikáře

Liftago Taxi získalo i několik cen v rámci Křišťálové lupy, není tedy překvapivé, že bylo od začátku favoritem soutěže. "Liftago řeší problém na obrovském trhu a firma sama vykazuje velkou dynamiku," zdůvodnila volbu poroty předsedkyně nadačního fondu Start It Up! Martina Jakl. 

Druhé místo obsadila firma Investiční aukce. Ta nabízí alternativu k tradičnímu modelu bankovního financování - faktoringu - a napomáhá malým a středním podnikům, které se nechtějí, nebo nemohou financovat bankovními produkty. Jedná se o portál k dražení pohledávek, v podstatě takový 'pohledávkový eBay'. Startup založili Adam Šoukal, který dva roky pracoval v Londýně pro banku Santander, a Tomáš Slobodník.

Pomyslnou bronzovou medaili získala společnost Contiqua, která se zabývá výrobou designových věcí z odpadních materiálů vznikajících při průmyslové výrobě. Mezi jejími produkty najdeme interiérové osvětlení, módní doplňky i šperky, u kterých by vás jejich původ rozhodně nenapadl.

Drony i šifrování

Na čtvrté místo byl vybrán startup AtomTrace, který založili vědci z CEITEC Vysokého učení technického. Společnost nabízí přístroj, který slouží pro dálkovou prvkovou analýzu vzorků. V praxi ho tedy zaměříte třeba na most a on vám dokáže prostřednictvím laserového paprsku provést jeho materiálový rozbor. 

Zbývá vám ještě 20 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se