Týden na podporu podnikání se v listopadu vrátil do České republiky a 150 dalších zemí celého světa. Do letošního tuzemského ročníku se zapojilo 33 partnerů a bylo uspořádáno na 86 událostí. Jednou z jich byla i volba deseti nejnadějnějších českých mladých firem.
Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info
Ta se odehrála během slavnostní večeře ve Ville Richter. Nejzajímavější projekty vybrala při pitchingu ze stovky nominovaných odborná česko-německá porota. Nejnadějnější společností letošního roku se stal projekt Liftago. Jeho tvůrci vyvinuli mobilní aplikaci, která zájemcům dokáže zobrazit na základě lokace pomocí GPS seznam taxikářů, kteří jsou právě v okolí. Přes tuto aplikaci je možné si taxikáře i objednat, sledovat jeho polohu, ohodnotit ho a zaplatit za cestu bezhotovostně.
1. Liftago (www.liftago.com)
2. Investiční aukce (www.investaukce.cz)
3. Contiqua (www.contiqua.co)
4. AtomTrace (www.atomtrace.com)
5. PhoneX (www.phone-x.net)
6. RoboDrone (www.robodrone.com)
7. Jobote (www.jobote.com)
8. Gravelli (www.gravelli.com)
9. Sewio (www.sewio.net)
10. Advamat (www.advamat.cz)
Najdi si svého taxikáře
Liftago Taxi získalo i několik cen v rámci Křišťálové lupy, není tedy překvapivé, že bylo od začátku favoritem soutěže. "Liftago řeší problém na obrovském trhu a firma sama vykazuje velkou dynamiku," zdůvodnila volbu poroty předsedkyně nadačního fondu Start It Up! Martina Jakl.
Druhé místo obsadila firma Investiční aukce. Ta nabízí alternativu k tradičnímu modelu bankovního financování - faktoringu - a napomáhá malým a středním podnikům, které se nechtějí, nebo nemohou financovat bankovními produkty. Jedná se o portál k dražení pohledávek, v podstatě takový 'pohledávkový eBay'. Startup založili Adam Šoukal, který dva roky pracoval v Londýně pro banku Santander, a Tomáš Slobodník.
Pomyslnou bronzovou medaili získala společnost Contiqua, která se zabývá výrobou designových věcí z odpadních materiálů vznikajících při průmyslové výrobě. Mezi jejími produkty najdeme interiérové osvětlení, módní doplňky i šperky, u kterých by vás jejich původ rozhodně nenapadl.
Drony i šifrování
Na čtvrté místo byl vybrán startup AtomTrace, který založili vědci z CEITEC Vysokého učení technického. Společnost nabízí přístroj, který slouží pro dálkovou prvkovou analýzu vzorků. V praxi ho tedy zaměříte třeba na most a on vám dokáže prostřednictvím laserového paprsku provést jeho materiálový rozbor.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.