Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) koupil další privátní kliniku zaměřenou na umělá oplodnění a genetiku. Babiš v tomto roce koupil podobných klinik hned několik, mezi nimi je například největší česká klinika Reprofit nebo IVF Olomouc. Zprávu přinesl časopis Forbes.

Kliniku Gennet koupil pro Babiše jeho fond Hartenberg. Podle šéfa fondu Jozefa Janova je tím budování zdravotnického řetězce s názvem FutureLife dokončeno. Pro Forbes Janov uvedl, že minoritní podíl FutureLife by do pěti let mohl skončit na pražské burze.

Společnost Hartenberg Holding vytvořili Babiš s Janovem v loňském roce poté, co Babiš "přetáhl" Janova z Penty. Řetězec FutureLife před koupí Gennetu podle časopisu Ekonom ovládl dvacet procent trhu s umělým oplodněním.

V květnu koupil Hartenberg brněnskou kliniku Reprofit International a pražské GynCentrum. V srpnu následoval nákup pražské kliniky Iscare. V listopadu se k FutureLife připojilo První privátní chirurgické centrum, které pod značkou Sanus provozuje kliniky ve třech krajských městech. Na Slovensku už patří Babišovi kliniky Iscare a Pleuran.

Tržby řetězce FutureLife se budou ročně pohybovat okolo 1,4 miliardy korun, srovnatelná je cena za všechny firmy dohromady – zhruba 1,5 miliardy korun. O asistovanou reprodukci je čím dál větší zájem. Značnou část klientů českých klinik tvoří cizinci.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist