Teambuilding, tedy snahu u budování a stmelování týmu, si většina lidí spojuje s aktivitami typu paintball, motokáry, bowling či lukostřelba. Může jím být například ale i vánoční či novoroční večírek. 

"Vánoční večírky jsou většinou využívány a plánovány jako teambuilding. Pro zaměstnance jde především o změnu prostředí a také témat, o kterých si povídají. Nemusí řešit pracovní záležitosti a mohou si dopřát zábavu. Tyto aktivity utužují kolektiv a zlepšují celkovou atmosféru ve firmě. To, že šaty dělají člověka, platí také zde. Manažer nebude hrát například fotbal v obleku a bude se cítit a tedy i jednat jinak než na pracovišti. Zaměstnanci uvidí, že i v nejvyšším vedení jsou lidé jako každý jiný ve firmě a mají stejné záliby a koníčky, volný čas tráví podobným způsobem jako kdokoliv jiný," vysvětluje Adam Salamon z personálně-poradenské společnosti McRoy Czech. Pro mnoho zaměstnanců je večírek rovněž odměnou za celoroční pracovní úsilí.

Plánovat, plánovat

Jak takový večírek naplánovat? V první řadě si musí společnost určit, zda se chce tohoto úkolu ujmout sama nebo si na to najmout profesionály v podobě eventových agentur.

Pokud si zvolí první možnost, měla by si uvědomit, že akci je třeba promyslet, musí mít jasně nastavený rozpočet i program. Pro začátek je třeba vybrat datum a místo. Sezóna začíná na konci listopadu a trvá až do ledna, některé firmy mají tak párty vánoční, jiné novoroční. "Firmy většinou pořádají večírky kolem poloviny prosince, někdy se tato akce spojí s Mikulášem. Nejčastějším dnem pro pořádání večírků je čtvrtek. V následující pátek je možné do práce po domluvě s nadřízenými dorazit o něco později, třeba na desátou hodinu," doplňuje Salamon.  

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se