Nejen tisíce skladníků, ale i stovky míst pro bílé límečky vytvoří v Česku americký internetový prodejce Amazon. Podle informací HN si Amazon pronajme kancelářské prostory v nové administrativní budově The Blox, jež byla nedávno dokončena u stanice metra Dejvická v Praze vedle hotelu Diplomat.

Amazon vyjednal pronájem třetiny (5500 metrů čtverečních) kancelářských ploch v budově s možností expanze o dalších několik tisíc metrů čtverečních. Mediální zástupce Amazonu ani developer projektu - společnost BPD Development - informace HN nekomentovali.

The Blox je třetí největší dokončenou kancelářskou budovou v Praze v letošním roce. Celkem je v ní k pronájmu 16 200 metrů čtverečních. Od ledna se do budovy stěhuje IT firma Certicon, jež si v ní pronajme 4 tisíce metrů čtverečních.

Administrativní budova The Blox je součástí projektu Downtown Dejvice. Ten počítá v budoucnu ještě s kancelářskou budovou Telehouse, jež vznikne konverzí telefonní ústředny. V ní má vzniknout 18 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch a dva tisíce metrů čtverečních pro maloobchod. V bezprostřední blízkosti již stojí centrála skupiny PPF, taktéž podél ulice Evropská.

Amazon plánuje příští rok v létě otevřít nové distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy. Areál o velikosti 13 fotbalových hřišť zaměstná v plném provozu až dva tisíce stálých a další tři tisíce sezonních pracovníků. Amazon na svých webových stránkách inzeruje pracovní pozice jak v Dobrovízi, kde staví zmíněný distribuční sklad, tak přímo v Praze. Z profesí hledá HR managery či IT experty.