Francouzská firma Alstom musí zaplatit 772 milionů dolarů (zhruba 17,4 miliard korun) jako soudní vyrovnání sporu s americkým ministerstvem spravedlnosti. Uvedla to agentura Reuters. Ministerstvo firmu viní z podplácení vládních úředníků kvůli zakázkám v zemích zahrnujících Indonésii, Saúdskou Arábii a Egypt.
Tento způsob urovnání sporu oznámilo ministerstvo spravedlnosti v pondělí. Jde o vůbec největší pokutu, jakou kdy Spojené státy udělily firmě za porušení zahraničních protikorupčních zákonů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








