Francouzská firma Alstom musí zaplatit 772 milionů dolarů (zhruba 17,4 miliard korun) jako soudní vyrovnání sporu s americkým ministerstvem spravedlnosti. Uvedla to agentura Reuters. Ministerstvo firmu viní z podplácení vládních úředníků kvůli zakázkám v zemích zahrnujících Indonésii, Saúdskou Arábii a Egypt.

Tento způsob urovnání sporu oznámilo ministerstvo spravedlnosti v pondělí. Jde o vůbec největší pokutu, jakou kdy Spojené státy udělily firmě za porušení zahraničních protikorupčních zákonů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se