Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku začnou od března létat pravidelné spoje do Düsseldorfu. Třikrát týdně je budou provozovat České aerolinie, lety budou mít krátké mezipřistání v Praze. V pondělí o tom informovala mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Miroslava Chlebounová.

"Cena zpáteční letenky bude začínat na 6760 Kč včetně všech poplatků," uvedla Chlebounová. Do Německa se bude odlétat v úterý, ve čtvrtek a v pátek ráno, opačným směrem poletí letadla ve středu, v pátek a v neděli večer. Cestující budou přepravovat letadla ATR 72.

Pětadvacetiminutové mezipřistání v Praze bude sloužit k nástupu a výstupu cestujících. Letenky si zájemci mohou koupit už dnes. České aerolinie na mošnovském letišti rovněž otevřou kancelář pro vystavování letenek a další služby.

Ředitel Českých aerolinií pro obchod a marketing Ján Tóth uvedl, že aerolinie chtějí pokračovat v dalším rozvoji leteckého spojení z Ostravy. Moravskoslezský kraj má podle něj zajímavý potenciál pro nové linky, které dávají obchodní i ekonomický smysl. "Byla by škoda tento potenciál nevyužít," uvedl Tóth.

Podle moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka bude nová linka důležitá zejména pro podnikatele a možné investory. "S novými lety se region stává dostupnější, otvíráme se více světu. Letiště Leoše Janáčka Ostrava se tak stává součástí komplexní dopravní infrastruktury nadregionálního a mezinárodního významu," uvedl Novák.

Generální ředitel letiště Pavel Schneider uvedl, že spojení do Německa patřilo k nejžádanějším. "Samozřejmě naše aktivity v tomto směru nekončí. Budeme nadále jednat s dopravci a přesvědčovat je, že Ostrava je důležitým bodem na letecké mapě a svými parametry, vybavením i polohou je vhodným kandidátem pro nové letecké linky i nákladní leteckou dopravu," uvedl Schneider.

Z ostravského letiště nyní létají pravidelné přímé linky jen do Prahy a Londýna. V letní sezoně se z Mošnova létá také do Paříže a turistických destinací zejména ve Středomoří. V loňském roce letiště přepravilo přes 297 tisíc cestujících.