Nový ředitel státního hotelu Thermal v Karlových Varech Klaus Pilz po třech měsících ve funkci skončí.

Odchází do soukromého sektoru, uvedla v neděli Česká televize.

Podle serveru iDnes.cz by měl řídit několik hotelů rakouské firmy, bydlet by přitom mohl doma ve Vídni. Podle mluvčího ministerstva financí Radka Ležatky hotel dočasně povede výkonný ředitel Rudolf Mašata.

"Z Thermalu odejdu koncem března. Myslím, že to lidé v Thermalu zvládnou i beze mne," řekl Pilz serveru iDnes.cz.

Během několika měsíců se ve vedení hotelu vystřídají čtyři lidé. Pilz byl v jeho čele od prosince. Ministerstvo financí si od jeho nástupu slibovalo zlepšení ekonomické situace hotelu Thermal. Pilz uvedl, že za dobu jeho působení se změnila organizační struktura a všechny parametry tak, že to hotelu "předurčuje úspěšnou budoucnost".

Podle mluvčího ministerstva financí se nyní bude rozhodovat o dalším postupu. Hotel provozuje státní firma Thermal - F. Její vedení se měnilo loni několikrát.

Nejprve byl v červnu z funkce generálního ředitele odvolán bývalý karlovarský primátor a později hejtman Josef Pavel (ODS). Ministerstvo financí také rozpustilo šestičlenné představenstvo a devítičlennou dozorčí radu společnosti.

Úřad přistoupil k dalším změnám poté, co se zaměstnanci postavili proti tehdy jmenovanému řediteli Danielu Křováčkovi. Na konci července tak ministerstvo financí opět odvolalo celé představenstvo. Hotel pak z pověření řídil bývalý šéf karlovarského hotelu Savoy Westend Rudolf Mašata. V prosinci pak ministr financí Andrej Babiš (ANO) uvedl do funkce Pilze.

Babiš už před časem řekl, že by bylo lepší, kdyby stát hotel prodal. Později ale prohlásil, že s prodejem v současnosti nepočítá.

Pilz Thermal opouští v době, kdy se ministerstvo financí chystá vydražit pozemky nad hotelem s restaurací a bazénem, jehož provoz je ztrátový. Peníze se mají použít na další rekonstrukci objektu.

Hotel sice podle výroční zprávy hospodařil v roce 2013 se ziskem 7,5 milionu korun, Babiš ale v lednu řekl, že hotel je podinvestovaný a tržní hospodářství do něj ještě nepřišlo.

Karlovarský hotel Thermal, jeden ze symbolů města, byl postaven v letech 1967 až 1976. Tehdy mu ustoupila původní secesní zástavba z 19. století. Hotel nabízí kromě lázeňských služeb rozsáhlé kongresové centrum, které je každoročně zázemím Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.