Česká spořitelna upouští na úrovni regionů od odděleného řízení své "Blue banky" pro střední příjmovou kategorii klientů, kterou pod touto značkou spustila loni v říjnu a nabízí ji zhruba na 140 svých pobočkách.

Za oběť padne šest manažerských pozic souvisejících s vedením "modré banky". Jejich kompetence převezmou manažeři, kteří budou mít na starosti jak Blue, tak běžné služby nabízené na pobočkách České spořitelny.

"Když jsme rozjížděli Blue, chtěli jsme, aby měla samostatné manažery, kteří novou značku uvedou do života. Dnes jsme přesvědčeni, že si můžeme dovolit část manažerské struktury, ale jen v jejích dvou nejvyšších patrech, sloučit," řekl HN Pavel Kysilka, šéf České spořitelny.

Podle jeho slov chce spořitelna z tohoto zjednodušeného a společné řízení víc vytěžit pro další rozvoj služeb Blue i běžné nabídky.

Sloučení zdvojených pozic v šesti regionech se netýká nižších, tzv. oblastních úrovní ani vedení samotných poboček. Změny se nedotknou ani služeb poskytovaných pod značkou Premier. 

Kromě regionálních pozic se spojují i posty nejvyššího šéfa "modré" a "béžové" části banky. Aleše Karo a Aleše Sedláka nahradí současná šéfka distribuce Daniela Pešková.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se